DTS - Digital Theatre System

DTS - Digital Theatre System

Digital Theatre Systems (DTS) Digital Surround to system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD, jego ID zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996.

Z pewnego punktu widzenia jest to system podobny do Dolby Digital: kompresja stratna (chociaż algorytm nie ten sam co w DD), z PCM o częstotliwości próbkowania 48kHz, przy max. 24-bitowym próbkowaniu, jednak z powodu mniejszego stopnia kompresji uważa się, że oferuje on wyższą jakość dźwięku niż standardowo używany w płytach DVD Dolby Digital. Płyty z dźwiękiem zapisanym w DTS są swego rodzaju rarytasem.

Może przechowywać dźwięk mono, stereo oraz wielokanałowy (najczęściej 5.1).

DTS ES (6.1)
Zarówno DD EX jak i DTS ES mają dodatkowy tylny głośnik, który umieszczony jest za plecami widza.
W systemie DD EX dodatkowy tylny kanał centralny jest tworzony na podstawie matrycy różnicowej kanałów surround.
W systemie DTS ES dodatkowy tylny kanał centralny może być zapisany jako osobny kanał lub jako sygnał różnicowy na kanałach surround.
Strona poral.eu powstała w 2006 roku na której znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra-HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych. Chcesz pomóc? Prześlij brakujące informacje, pliki, okładki, zdjęcia, skany.

KONTAKT - DOSTĘP - KOLEKCJA - DVD - HD-DVD - ERICSSON

e-mail: slawomir@poral.net

           
Wszystkie filmy:
3215
Polskie okładki Blu-ray:
2022
BD-Info [Blu-ray]:
3069
BD-Info [4K Ultra-HD]:
273
Video Bitrate [Blu-ray]:
2898
Video Bitrate [UHD]:
177
Skany płyt Blu-ray:
2767
Video Menu:
211